• Facebook: 192793461808
  • bibliotecabotosani
  • www.youtube.com/user/bibliotecabotosani
  • twitter.com/bibliobotosani
125-2561_IMG.gif

Autentificare

Online

Avem 153 vizitatori și niciun membru online

BiblioVACANTA 2015

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2015, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului.

 

 

 

 LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV 

11.00-11.50 Grupa II - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(>12 ani)

Coordonatori: Șurubariu Ioana,Ungureanu Gabriel, Stefan Pricope, George Rohozneanu 

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Larisa Simionescu, Denisa Sandu

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00 Grupa I

Coordonatori: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (6-8ani)

Coordonatori: Daria Ichim, Pinconschi Simona

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII (14-15ani)

Coordonatori: Iftime Diana

11.00-11.50 Grupa III adulti +18

Coordonatori: Iftime Diana

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-VIII(13 ani)

Coordonatori: Codau Eduard, Vatavu Miruna

 

MARTI

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

10.00-10.50 Grupa V clasele I-IV(9-10 ani)

Coordonatori: Surubariu Ioana,Aprilescu Laura

11.00-11.50 Grupa VI clasele V-VIII(12 ani)

Coordonatori:Ionutas Bianca 

13.00-13.50 Grupa VII clasele IX-XII (15-18 ani)

Coordonatori: Buche Anamaria

14.00-14.50 Grupa VIII clasele V-VIII (11 ani)

Coordonatori: Ferariu Ioana, Puscasu Diana

 

 

 

 

 FIZICA

 

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Cucuet Silviu, Roșca Ștefania, Rotaru Andreea

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Simionescu Larisa, Mitru Andrada

 

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori:  Simionescu Larisa, Mitru Andrada, Răileanu Alexandra

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I-începători

10.00-11.00 Grupa II- avansați

Coordonator: ing.Mocanu N.

 

LIMBĂ RUSĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50- Grupa I

Coordonator:Sandu Mona-Gabriela

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE(începând cu 15.07.2015)

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Grădinaru Ștefan

 

 

  

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-11.50 Grupa I - incepatori clasele I-IV  

12.00-12.50 Grupa II - incepatori clasele V-VIII 

13.00-13.50 Grupa III - incepatori clasele IX-XII+adulti

14.00-14.50 Grupa IV-avansati

Coordonator: curs coordonat de prof. Pietraru Blanche Anemone impreuna cu Hritcu Elena, Ichim Daria, Ciprian Baiceanu

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I    >12
Coordonatori: Baiceanu Ciprian, Hrițcu Elena

10.00-10.50 Grupa II 6-12 ani

Coordonatori: Simionescu Larisa, Răileanu Alexandra

 

LIMBA GREACĂ

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian

 

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-10.50 Grupa I -clasele I-IV

Coordonatori:Horodincă Antonia, Tănasă Oana, Vlădeanu Elena

11.00-11.50 Grupa II-clasele V-VIII

Coordonatori:Horodincă Antonia, Tănasă Oana, Vlădeanu Elena

 

 

 

JOI

 

MATEMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV(începând cu 16.07.2015)

Coordonatori: Bernat Diana

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Leonte Dan, Rotaru Andreea, Vraciu Adrian

12.00-12.50 Grupa III clasele IX-XIII

Coordonatori: Leonte Dan, Rotaru Andreea, Vraciu Adrian

 

IMAGINAȚIE ȘI CREATIVITATE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

Coordonator: Iftime Diana

 

LIMBĂ COREEANĂ

Secția de Limbi Străine-Pietonalul Unirii

12.00-12.50 Grupa I

Coordonatori: Buche Anamaria, Istrate Mădălina

 

DESEN

Sectia de Imprumut pentru Copii

 

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Brasoveanu Alexandru, Giocaș Bianca, Tătărușanu Ioana

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VIII (>11 ani)

Coordonatori: Brașoveanu Alexandru, Giocaș Bianca, Tătărușanu Ioana

 

ISTORIE UNIVERSALĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu" Botoșani-Fond Eminescu

12.00-12.50-Grupa I

Coordonator: Juncănaru Alexandru, Brașoveanu Alexandru

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

TRADITII SI FOLCLOR MUZICAL

Sectia de Imprumut pentru Copii

 12.00-12.50- Grupa I

Coordonator: Mariana Ichim Holdan

 

 

VINERI

 

ARTA DIN HARTIE 

Secţia de Împrumut pentru Copii

 10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

 11.00-11.50 Grupa II  clasele V-VIII+

Coordonatori: Giocaș Bianca, Chirilă Monica, Macovei Ioana

 

CURS DE PRIMAJUTOR. EDUCATIE PENTRU SANATATE

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I (clasele I-IV)

10.00-10.50 Grupa II (clasele V-VIII)

Coordonatori: Ciobanu Ilie, Stahii Sabina, Andrieşi Sebastian Manuel

 

CHIMIE

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-10.50 Grupa I-chimie organica

11.00-13.50 Grupa II - chimie anorganica

Coordonatori :Arsene Laura, Rosca Stefania, Cobzariu Octavian

 

CLUBUL DE BLOGGING

Uvertura Mall Botosani -et. IV

   16.00-17.00 Grupa I

Coordonator curs: Razvan Pascal -tel.0754.386.098

 

 

 

 

 

Evenimente culturale

No current events.

Evenimente judetene

No current events.

ukash

ukash kart

kisisel blog

backlink