• Facebook: 192793461808
  • bibliotecabotosani
  • www.youtube.com/user/bibliotecabotosani
  • twitter.com/bibliobotosani
125-2561_IMG.gif

Autentificare

Online

Avem 143 vizitatori și niciun membru online

BiblioVACANTA 2014

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2014, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului. (pt inscrieri click aici)

 

În atenţia participanţilor la cursul Micii Reporteri: ultima sesiune a cursului se va desfăşura luni, 8 septembrie, ora 10:00.

 

Artă din hârtie - incepe pe 1.08.2014 - două grupe, orele 10:00 - 10:50 şi 11:00 - 11:50 - Sectia de Împrumut pentru Copii (Sediul central al bibliotecii)

 

Make-up (curs de machiaj - luna august, varsta minima 15 ani)  - incepe pe 6.08.2014 - ora 13.00  Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

 LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV(7-8 ani)

10.00-10.50 Grupa II - clasele I-IV(9-10 ani)

11.00-11.50 Grupa III - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(>13 ani)

Coordonatori: Tugui Dorel, Parvan Sabin, Vicovan Matei, Leonte Dan, Teodorescu Ioana Loredana

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 grupa de varsta: 11-14/15 ani

Coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Daria Ichim, Cazaciuc Madalina, Simionescu Larisa, Lupu Ramona

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00

Coordonatori: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

*daca nu va regasiti in aceste liste sau daca sunteti inscris

dupa data de 3.07.2014 ora 12:00 veti participa la grupa corespunzatoare varstei dv. prezentindu-va direct la curs

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (5-6) vezi grupa

Coordonatori: Daria Ichim, Atodiresei Sabina, Iftodeanu Oana

10.00-10.50 Grupa V clasele V-VIII (10-11ani) vezi grupa

Coordonatori: Puscasu Diana,  Ferariu Ioana

11.00-11.50 Grupa XII clasele IX-XII() (16-19 ani) vezi grupa

Coordonatori: Aioanei Catalin, Sava Titus, Zaharia Razvan

12.00-12.50 Grupa VI clasele V-VIII(11-12ani) vezi grupa

Coordonatori: Ionutas Bianca, Arsene Alexandra

13.00-13.50 Grupa IV clasele I-IV (10 ani) vezi grupa

Coordonatori: Gheorghita Alexandra, Chebac Maria, Araritei Alexandra

14.00-14.50 Grupa VII clasele V-VIII(12 ani) vezi grupa

Coordonatori: Andronache Madalina, Botezatu Eliza, Nazare Isabela

15.00-15.50 Grupa IX clasele V-VIII(14 ani) vezi grupa

Coordonatori: Ilie Vlad, Baiceanu Ciprian

 

MARTI

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa XIII  peste 19 ani vezi grupa

Coordonatori: Calinescu Iulian, Rosu Mircea

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(7-8 ani) vezi grupa

Coordonatori: Feciuc Stefana, Chelariu Cosmina

11.00-11.50 Grupa III clasele I-IV(8-9 ani) vezi grupa

Coordonatori:Panzariu Bianca, Moscalu Elena, Araritei Alexandra

12.00-12.50 Grupa XIV peste 19 ani vezi grupa

Coordonatori: Adochitei Victor, Buceceanu Andrei

13.00-13.50 Grupa XI (15-16 ani) clasele IX-XII vezi grupa

Coordonatori: Nazare Isabela, Terciu Madalina

14.00-14.50 Grupa VIII clasele V-VIII(12-13 ani) vezi grupa

Coordonatori: Iftimie Diana, Ionutas Bianca

15.00-15.50 Grupa X (14-15 ani)  vezi grupa

Coordonatori: Cozorici Ingrid, Ferariu Ioana

 

CHIMIE

Mediateca-Pietonalul Unirii

9.00-9.50-Grupa I  clasele I-VI

Coordonatori: Afrasinei Daniela, Titus Sava

10.00-11.50 Grupa II clasele VII-IX

Coordonatori: Cobzariu Octavian

 

FIZICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

13.00-13.50

Coordonatori:  Ciubotariu Oana, Costin Luca

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Simionescu Larisa, Lupu Ramona, Beresteanu Sabina

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Isabela Nazare, Andronache Madalina, Simionescu Larisa

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-11.00 Grupa II clasele >V

Coordonator: Popovici Stefania

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Iftimie Diana, Adochitei Victor

 

GEOGRAFIE

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonatori: Iftimie Diana, Camilar Otilia, Ionutas Bianca

 

CLUBUL DE GO

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu " - CLUB BIBLIO

11.00-13.00

Coordonatori:Nicu si Alexandru Pitrop

 

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

12.00-12.50 Grupa I - incepatori I-VIII   download1    download2  download3   numerale   download4   download5   download6

13.00-13.50 Grupa I - incepatori IX-XII, adulti  download_av1    download_av2      download_av3  download_av4 download_av5   download_av6

14.00-14.50 Grupa II - avansati

Coordonator: prof. Pietraru Blanche Anemone

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I    >13
Coordonatori: Baiceanu Ciprian, Lupu Ramona, Simionescu Larisa

10.00-10.50 Grupa II 6-12 ani

Coordonatori: Isabela Nazare, Niculea Andreea

 

LIMBA TURCA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian

 

CULTURA SI CIVILIZATIE ORIENTALA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

12.00-12.50 Grupa I

Coordonatori:Baiceanu Ciprian, Botoaga Stefania

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-12.00 Grupa I

Coordonatori:Daniela Hrituleac; Brandusa Cotet

 

MAKE-UP (curs de machiaj)

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

13.00-14.00
Coordonatori: Ghidersa Roxana

 

JOI

 

MATEMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Afrasinei Dorinela-Claudia, Alexa Sabina, Costin Luca

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Vicovan Matei, Leonte Dan

 

SPANIOLA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

11.00-11.50 Grupa I clasele IX-XII

Coordonator: Ciotir Alexandra

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 grupa de varsta: 6-10 ani

Grupa coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Daria Ichim, Cazaciuc Madalina, Simionescu Larisa, Lupu Ramona

 

DESEN

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I (6-7 ani)

Coordonator:Brasoveanu Alexandru

10.00-10.50 Grupa II (8-9 ani)

Coordonatori: Brasoveanu Alexandru, Iftimie Diana, Araritei Alexandra

11.00-11.50 Grupa III (>10 ani)

Coordonatori: Iftimie Diana, Adochitei Victor

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

CLUBUL DE BLOGGING (DOAR IN LUNA IULIE)

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I (9-11 ani)

12.00-12.50 Grupa II (12-13 ani)

13.00-13.50 Grupa III (>14 ani)

Coordonator: Pascal Razvan

 

VINERI

 

ARTA DIN HARTIE (prima intilnire 01.08.2014)

Secţia de Împrumut pentru Copii

 10.00-10.50 Grupa I

 11.00-11.50 Grupa II 

Coordonatori: Cucuiet Silviu, Chirila Silviea

 

CURS DE PRIMAJUTOR. EDUCATIE PENTRU SANATATE

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I (clasele I-IV)

10.00-10.50 Grupa II (clasele V-VIII)

Coordonatori: Ciobanu Ilie, Straticiuc Angela

 

SAMBATA

PUBLIC SPEAKING

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu " - CLUB BIBLIO

11.00-13.00

Coordonator: Cornel Balauca

 

 

 

 

 

Evenimente culturale

No current events.

Evenimente judetene

No current events.

ukash

ukash kart

kisisel blog

backlink