Catalog

Disponibil in curand! 

Va multumim pentru intelegere

Galerie test

 

 

Test

 

{gallery}arta{/gallery}

BiblioVACANTA 2016

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2016, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului.

 

 

LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV (6-9ani)

Coordonator: Surubariu Ioana

  

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Secţia de Împrumut pentru Copii

10.00-12.00 Intilnire preliminara

Coordonator: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

10.00-10.50 Grupa AVANSATI clasele V-VIII 

Coordonatori: prof. Tanase Ana Maria, Romanovschi Cristiana Victoria 

11.00-11.50 Grupa AVANSATI IX - XII adulti

Coordonatori: prof. Tanase Ana Maria, Romanovschi Cristiana Victoria 

12.00-12.50 Grupa INCEPATORI adulti

Coordonator: Rudeanu Claudiu Paul

 

MARTI

 

ENGLEZA 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (6-7 ani)

Coordonator: Surubariu Ioana

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(8-10 ani)
Coordonatori:Suceveanu Iulia, Cheaptanaru Gabriela

11.00-11.50 Grupa III clasele  V-VIII(11-12 ani)

Coordonatori: Pamparau Isabela, Cosoreanu Sabina

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-XII (+13 ani)
Coordonatori: Gurzu Andreea, Neamtu Daria

 

CALATORIE IN LUMEA TELEVIZIUNII

Mediateca

10.00 -  Intilnire preliminara

Coordonator: jurnalist Cosmin Zamfirache

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Raileanu Alexandra, Simionescu Andreea Larisa

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII (incepand cu 25 iulie)

Coordonatori: prof. Rimniceanu Simona  

 

LIMBĂ RUSĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50- Grupa I

Coordonator: prof. Sandu Mona 

 

DREPTURILE COPILULUI (incepand cu 19.07.2016)

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

11.00-11.50- Grupa I

Coordonator: Gheorghiu Carla

 

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

16.00-17.00 Grupa IX-XII+adulti

Coordonator:  prof. Pietraru Blanche Anemone

 

MIERCURI

 

CHITARA

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonator: Manolache Flavius

 

INFORMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele IV-V(10-11ani)

coordonator: Rosu Alexandru, Aursulesei Stefan

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VII (12-13ani)

coordonator: Rosu Alexandru, Aursulesei Stefan

12.00-12.50 Grupa III clasele VIII-XII  

13.00-13.50 Grupa III  adulti

Coordonatori: Sabin Pirvan, Iulian Moldovan, Dorel Tugui

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I-începători

10.00-11.00 Grupa II- avansați

Coordonator:  Mocanu Nicolae Adorel

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I   - clasele V-VI

10.00-10.50 Grupa II -clasele VII-VIII

Coordonatori: Raileanu Alexandra, Horodinca Antonia, Chitu Ernest Dan

 

DEZVOLTARE PERSONALA / DRAMATERAPIA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I   

12.00-12.50 Grupa II

Coorddonator: Diaconu Iuliana

 

TRADITII SI FOLCLOR MUZICAL

Sectia de Imprumut pentru Copii

 11.00-11.50- Grupa I

Coordonator: Mariana Ichim Hodan

 

JOI

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-10.50 Grupa I -clasele I-IV

11.00-11.50 Grupa II-clasele V-VIII

Coordonatori: Cotet Brindusa, Daniela Hrituleac, prof Daniela Epurianu

 

MATEMATICA

Sectia de Imprumut pentru Copii

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Rotaru Andreea, Pietraru Alfred

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VI

Coordonatori: Bidasca Carina Georgiana, Pietraru Alfred

12.00-12.50 Grupa III clasele VII-VIII

Coordonator: Cracana Dumitru

 

IMAGINAȚIE ȘI CREATIVITATE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Pomparau Isabela, Romanovschi Cristiana Victoria 

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-16.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

PUBLIC SPEAKING

Sectia de Imprumut pentru Copii

17.00-19.00

Coordonatori : Balauca Cornel  (Toastmasters Botosani), Violeta Gherman (Toastmasters Botosani), Cosoreanu Sabina, Gurzu Andreea, Pamparau Isabela

 

VINERI

 

GERMANA

Mediateca

 10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

Coordonator: Daria Ichim

 11.00-11.50 Grupa II  clasele I-IV

Coordonatori: Bidasca Carina Georgiana

 

EDUCATIE PENTRU SANATATE / NUTRITIE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I (varsta minima 14 ani)

Coordonatori: Straticiuc Angela, dr. Saradan Cornel

  

ISTORIE UNIVERSALĂ

Sectia de Imprumut pentru Copii

10.00-10.50-Grupa I

Coordonator: Juncanaru Alexandru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BiblioVACANTA 2017

                                            ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2017, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului. 

 

Curs nou - ATELIER DE CREATIE - DESEN !!

 

LUNI  

 

MATEMATICA

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa III V-VIII

Coordonator: prof. Cracana Dumitru 

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa +10 ani

Coordonator: Denisa Sandu

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii  

10.00-10.50 Grupa AVANSATI clasele V-VIII 

Coordonatori: Onofras Ruxandra, Suceveanu Iulia

11.00-11.50 Grupa AVANSATI IX - XII adulti

Coordonatori: Miron Diana, Stentel Daria

12.00-12.50 Grupa INCEPATORI adulti

Coordonator: Pinzariu Maria, Suceveanu Iulia

 

MARTI

 

ENGLEZA 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii  

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (5-7 ani)

Coordonator: Podaru Elena, Lazar Oana, Pinzariu Ecaterina

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(8-10 ani)
Coordonatori: Barzoies Radu, Mitru Raluca

11.00-11.50 Grupa III clasele  V-VIII(11-12 ani)

Coordonatori: Mitru Raluca, Butnariu Evelina

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-XII (+13 ani)
Coordonatori: Podovei Ana Maria/ Cornei Eliza Ioana 

 

MATEMATICA

Sectia de Imprumut pentru Copii (pregatire pentru bacalaureat si facultate)

09.00-09.50 Grupa IV -clasele IX - XII

Coordonatori: prof. Ojog Monica

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: prof. Onofrei Alina

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: prof. Onofrei Alina 

 

MIERCURI  

 

MATEMATICA

Sectia de Imprumut pentru Copii

10.00-10.50 Grupa I clasele I-II

Coordonatori: prof. Bidasca Manuela, Bidasca Carina, Pietraru Alfred, Haralamb Mihai

11.00-11.50 Grupa II clasele III-IV

Coordonatori: prof. Bidasca Manuela, Bidasca Carina, Pietraru Alfred  

 

LECTURI PUBLICE  

Filiala nr 1 -Primaverii 

10.00-10.50 Grupa I -clasele I-IV

11.00-11.50 Grupa II-clasele V-VIII 

Coordonatori: prof. Daniela Epureanu, prof. Alina Onofrei, Cotet Brindusa, Daniela Hrituleac  

 

DEZVOLTARE PERSONALA 

Mediateca-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I   

Coordonator: Niculita Ada-Lorena  

 

JOI  

 

INFORMATICA 

Mediateca-Pietonalul Unirii  

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV(6-8 ani) 

coordonator: Rosu Alexandru, Ciobanu Sebastian 

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(9-10ani) 

coordonator: Rosu Alexandru, Ciobanu Sebastian 

11.00-11.50 Grupa III clasele V-VII (11-12ani) 

coordonator: Rosu Alexandru, Ciobanu Sebastian 

12.00-12.50 Grupa IV clasele VIII

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-12.00 grupa 6-10 ani 

Coordonator: Biciusca Anca, Ciotit Alexandra

  

ATELIER DE CREATIE - DESEN

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-13.00 Grupa I

Coordonator: Voloscu Dragos, Patatu Teodora, Rugina Loredana

 

FRANCEZA 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Ciotir Alexandra, Bidasca Carina

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Mihai Cornaci

 

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii 

 16.30-17.30 Grupa I 

Coordonator: prof. Pietraru Blanche Anemone 

 17.30-18.30 Grupa II  

Coordonator: prof. Pietraru Blanche Anemone 

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR (incepand cu 13 iulie)

Filiala nr 2 Grivita

14.00-16.00 Grupa I  

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

PUBLIC SPEAKING 

Sala de lectura 

19.00 - 20.30 clasele IX-XII, adulti 

Coordonator : Balauca Cornel  (Toastmasters Botosani) 

 

VINERI

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii   Download1  Download2  Download3

09.00-09.50 Grupa I-începători

10.00-11.00 Grupa II- avansați

Coordonator:  ing. Mocanu Nicolae Adorel, prof. Buliga Viorel

 

EDUCATIE PENTRU SANATATE / NUTRITIE  / PRIM AJUTOR

Sectia de Imprumut pentru Copii

11.00-11.50 Grupa I 

Coordonatori:  dr. Saradan Cornel, Florin Gavril, Mircescu Andreea, Mursa Teodora

 

PUBLIC SPEAKING (prima intalnire 21.06.2017)

Sectia de Imprumut pentru Copii

17.00-19.00 clasele I-VIII

Coordonator : Balauca Cornel  (Toastmasters Botosani)

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblio Vacanta 2016

AFIS  ANUNT bibliovacanta

Biblio Vacanta - Voluntari 2017

 

 

BiblioVacanţa 2017, pregătită de start!

Biblioteca Judeteana „Mihai Eminescu” Botosani vă invită sa participaţi la ediţia 2017 a BiblioVacanţei! Inaugurat în 2011, programul, care se va desfăşura in perioada iulie – septembrie, a devenit o componentă de tradiţie a manifestărilor propuse an de an de bibliotecă. BiblioVacanţa a cunoscut un succes deosebit în anii anteriori reuşind ca prin multitudinea si varietatea de cursuri pe care le-a oferit, sa satisfacă nevoia de cultură si petrecere a timpului liber a tuturor participanţilor.

     Inscrierile pentru Bibliovacanta se fac on line pe site-ul Bibliotecii Judetene „Mihai Eminescu” Botosani  si la sediul institutiei - C.Nationala nr 64, pentru urmatoarele cursuri: clubul de engleză; clubul de franceză; clubul de germană; clubul de gramatică; clubul de matematică; clubul colecționarilor(colectii si colectionari); clubul epigramiștilor; clubul de lecturi publice; clubul de sah; club IT; clubul micii reporteri; public speaking; educatie pentru sanatate-nutritie; tehnici de cercetare de piata (14+).

Speram sa va alaturati programului nostru si impreuna sa petrecem o vara minunata in Biblioteca!

 

Cursurile sunt gratuite si vor incepe pe data de 10.07.2017

Pentru inscrieri completati formularul de mai jos.

 

 Pentru inscrieri : click aici  

  

19060013 10154421932406809 1025019608706082349 n

 

 

BiblioVACANTA 2015

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2015, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului.

 

 

 

 LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV 

11.00-11.50 Grupa II - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(>12 ani)

Coordonatori: Șurubariu Ioana,Ungureanu Gabriel, Stefan Pricope, George Rohozneanu 

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Larisa Simionescu, Denisa Sandu

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00 Grupa I

Coordonatori: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (6-8ani)

Coordonatori: Daria Ichim, Pinconschi Simona

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII (14-15ani)

Coordonatori: Iftime Diana

11.00-11.50 Grupa III adulti +18

Coordonatori: Iftime Diana

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-VIII(13 ani)

Coordonatori: Codau Eduard, Vatavu Miruna

 

MARTI

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

10.00-10.50 Grupa V clasele I-IV(9-10 ani)

Coordonatori: Surubariu Ioana,Aprilescu Laura

11.00-11.50 Grupa VI clasele V-VIII(12 ani)

Coordonatori:Ionutas Bianca 

13.00-13.50 Grupa VII clasele IX-XII (15-18 ani)

Coordonatori: Buche Anamaria

14.00-14.50 Grupa VIII clasele V-VIII (11 ani)

Coordonatori: Ferariu Ioana, Puscasu Diana

 

 

 

 

 FIZICA

 

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Cucuet Silviu, Roșca Ștefania, Rotaru Andreea

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Simionescu Larisa, Mitru Andrada

 

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori:  Simionescu Larisa, Mitru Andrada, Răileanu Alexandra

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I-începători

10.00-11.00 Grupa II- avansați

Coordonator: ing.Mocanu N.

 

LIMBĂ RUSĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50- Grupa I

Coordonator:Sandu Mona-Gabriela

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE(începând cu 15.07.2015)

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Grădinaru Ștefan

 

 

  

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-11.50 Grupa I - incepatori clasele I-IV  

12.00-12.50 Grupa II - incepatori clasele V-VIII 

13.00-13.50 Grupa III - incepatori clasele IX-XII+adulti

14.00-14.50 Grupa IV-avansati

Coordonator: curs coordonat de prof. Pietraru Blanche Anemone impreuna cu Hritcu Elena, Ichim Daria, Ciprian Baiceanu

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I    >12
Coordonatori: Baiceanu Ciprian, Hrițcu Elena

10.00-10.50 Grupa II 6-12 ani

Coordonatori: Simionescu Larisa, Răileanu Alexandra

 

LIMBA GREACĂ

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian

 

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-10.50 Grupa I -clasele I-IV

Coordonatori:Horodincă Antonia, Tănasă Oana, Vlădeanu Elena

11.00-11.50 Grupa II-clasele V-VIII

Coordonatori:Horodincă Antonia, Tănasă Oana, Vlădeanu Elena

 

 

 

JOI

 

MATEMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV(începând cu 16.07.2015)

Coordonatori: Bernat Diana

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Leonte Dan, Rotaru Andreea, Vraciu Adrian

12.00-12.50 Grupa III clasele IX-XIII

Coordonatori: Leonte Dan, Rotaru Andreea, Vraciu Adrian

 

IMAGINAȚIE ȘI CREATIVITATE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

Coordonator: Iftime Diana

 

LIMBĂ COREEANĂ

Secția de Limbi Străine-Pietonalul Unirii

12.00-12.50 Grupa I

Coordonatori: Buche Anamaria, Istrate Mădălina

 

DESEN

Sectia de Imprumut pentru Copii

 

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Brasoveanu Alexandru, Giocaș Bianca, Tătărușanu Ioana

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VIII (>11 ani)

Coordonatori: Brașoveanu Alexandru, Giocaș Bianca, Tătărușanu Ioana

 

ISTORIE UNIVERSALĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu" Botoșani-Fond Eminescu

12.00-12.50-Grupa I

Coordonator: Juncănaru Alexandru, Brașoveanu Alexandru

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

TRADITII SI FOLCLOR MUZICAL

Sectia de Imprumut pentru Copii

 12.00-12.50- Grupa I

Coordonator: Mariana Ichim Holdan

 

 

VINERI

 

ARTA DIN HARTIE 

Secţia de Împrumut pentru Copii

 10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

 11.00-11.50 Grupa II  clasele V-VIII+

Coordonatori: Giocaș Bianca, Chirilă Monica, Macovei Ioana

 

CURS DE PRIMAJUTOR. EDUCATIE PENTRU SANATATE

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I (clasele I-IV)

10.00-10.50 Grupa II (clasele V-VIII)

Coordonatori: Ciobanu Ilie, Stahii Sabina, Andrieşi Sebastian Manuel

 

CHIMIE

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-10.50 Grupa I-chimie organica

11.00-13.50 Grupa II - chimie anorganica

Coordonatori :Arsene Laura, Rosca Stefania, Cobzariu Octavian

 

CLUBUL DE BLOGGING

Uvertura Mall Botosani -et. IV

   16.00-17.00 Grupa I

Coordonator curs: Razvan Pascal -tel.0754.386.098

 

 

 

 

 

BiblioVACANTA 2014

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2014, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului. (pt inscrieri click aici)

 

În atenţia participanţilor la cursul Micii Reporteri: ultima sesiune a cursului se va desfăşura luni, 8 septembrie, ora 10:00.

 

Artă din hârtie - incepe pe 1.08.2014 - două grupe, orele 10:00 - 10:50 şi 11:00 - 11:50 - Sectia de Împrumut pentru Copii (Sediul central al bibliotecii)

 

Make-up (curs de machiaj - luna august, varsta minima 15 ani)  - incepe pe 6.08.2014 - ora 13.00  Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

 LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV(7-8 ani)

10.00-10.50 Grupa II - clasele I-IV(9-10 ani)

11.00-11.50 Grupa III - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(>13 ani)

Coordonatori: Tugui Dorel, Parvan Sabin, Vicovan Matei, Leonte Dan, Teodorescu Ioana Loredana

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 grupa de varsta: 11-14/15 ani

Coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Daria Ichim, Cazaciuc Madalina, Simionescu Larisa, Lupu Ramona

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00

Coordonatori: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

*daca nu va regasiti in aceste liste sau daca sunteti inscris

dupa data de 3.07.2014 ora 12:00 veti participa la grupa corespunzatoare varstei dv. prezentindu-va direct la curs

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (5-6) vezi grupa

Coordonatori: Daria Ichim, Atodiresei Sabina, Iftodeanu Oana

10.00-10.50 Grupa V clasele V-VIII (10-11ani) vezi grupa

Coordonatori: Puscasu Diana,  Ferariu Ioana

11.00-11.50 Grupa XII clasele IX-XII() (16-19 ani) vezi grupa

Coordonatori: Aioanei Catalin, Sava Titus, Zaharia Razvan

12.00-12.50 Grupa VI clasele V-VIII(11-12ani) vezi grupa

Coordonatori: Ionutas Bianca, Arsene Alexandra

13.00-13.50 Grupa IV clasele I-IV (10 ani) vezi grupa

Coordonatori: Gheorghita Alexandra, Chebac Maria, Araritei Alexandra

14.00-14.50 Grupa VII clasele V-VIII(12 ani) vezi grupa

Coordonatori: Andronache Madalina, Botezatu Eliza, Nazare Isabela

15.00-15.50 Grupa IX clasele V-VIII(14 ani) vezi grupa

Coordonatori: Ilie Vlad, Baiceanu Ciprian

 

MARTI

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa XIII  peste 19 ani vezi grupa

Coordonatori: Calinescu Iulian, Rosu Mircea

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(7-8 ani) vezi grupa

Coordonatori: Feciuc Stefana, Chelariu Cosmina

11.00-11.50 Grupa III clasele I-IV(8-9 ani) vezi grupa

Coordonatori:Panzariu Bianca, Moscalu Elena, Araritei Alexandra

12.00-12.50 Grupa XIV peste 19 ani vezi grupa

Coordonatori: Adochitei Victor, Buceceanu Andrei

13.00-13.50 Grupa XI (15-16 ani) clasele IX-XII vezi grupa

Coordonatori: Nazare Isabela, Terciu Madalina

14.00-14.50 Grupa VIII clasele V-VIII(12-13 ani) vezi grupa

Coordonatori: Iftimie Diana, Ionutas Bianca

15.00-15.50 Grupa X (14-15 ani)  vezi grupa

Coordonatori: Cozorici Ingrid, Ferariu Ioana

 

CHIMIE

Mediateca-Pietonalul Unirii

9.00-9.50-Grupa I  clasele I-VI

Coordonatori: Afrasinei Daniela, Titus Sava

10.00-11.50 Grupa II clasele VII-IX

Coordonatori: Cobzariu Octavian

 

FIZICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

13.00-13.50

Coordonatori:  Ciubotariu Oana, Costin Luca

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Simionescu Larisa, Lupu Ramona, Beresteanu Sabina

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Isabela Nazare, Andronache Madalina, Simionescu Larisa

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-11.00 Grupa II clasele >V

Coordonator: Popovici Stefania

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Iftimie Diana, Adochitei Victor

 

GEOGRAFIE

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonatori: Iftimie Diana, Camilar Otilia, Ionutas Bianca

 

CLUBUL DE GO

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu " - CLUB BIBLIO

11.00-13.00

Coordonatori:Nicu si Alexandru Pitrop

 

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

12.00-12.50 Grupa I - incepatori I-VIII   download1    download2  download3   numerale   download4   download5   download6

13.00-13.50 Grupa I - incepatori IX-XII, adulti  download_av1    download_av2      download_av3  download_av4 download_av5   download_av6

14.00-14.50 Grupa II - avansati

Coordonator: prof. Pietraru Blanche Anemone

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I    >13
Coordonatori: Baiceanu Ciprian, Lupu Ramona, Simionescu Larisa

10.00-10.50 Grupa II 6-12 ani

Coordonatori: Isabela Nazare, Niculea Andreea

 

LIMBA TURCA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian

 

CULTURA SI CIVILIZATIE ORIENTALA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

12.00-12.50 Grupa I

Coordonatori:Baiceanu Ciprian, Botoaga Stefania

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-12.00 Grupa I

Coordonatori:Daniela Hrituleac; Brandusa Cotet

 

MAKE-UP (curs de machiaj)

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

13.00-14.00
Coordonatori: Ghidersa Roxana

 

JOI

 

MATEMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Afrasinei Dorinela-Claudia, Alexa Sabina, Costin Luca

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Vicovan Matei, Leonte Dan

 

SPANIOLA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

11.00-11.50 Grupa I clasele IX-XII

Coordonator: Ciotir Alexandra

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 grupa de varsta: 6-10 ani

Grupa coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Daria Ichim, Cazaciuc Madalina, Simionescu Larisa, Lupu Ramona

 

DESEN

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I (6-7 ani)

Coordonator:Brasoveanu Alexandru

10.00-10.50 Grupa II (8-9 ani)

Coordonatori: Brasoveanu Alexandru, Iftimie Diana, Araritei Alexandra

11.00-11.50 Grupa III (>10 ani)

Coordonatori: Iftimie Diana, Adochitei Victor

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

CLUBUL DE BLOGGING (DOAR IN LUNA IULIE)

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I (9-11 ani)

12.00-12.50 Grupa II (12-13 ani)

13.00-13.50 Grupa III (>14 ani)

Coordonator: Pascal Razvan

 

VINERI

 

ARTA DIN HARTIE (prima intilnire 01.08.2014)

Secţia de Împrumut pentru Copii

 10.00-10.50 Grupa I

 11.00-11.50 Grupa II 

Coordonatori: Cucuiet Silviu, Chirila Silviea

 

CURS DE PRIMAJUTOR. EDUCATIE PENTRU SANATATE

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I (clasele I-IV)

10.00-10.50 Grupa II (clasele V-VIII)

Coordonatori: Ciobanu Ilie, Straticiuc Angela

 

SAMBATA

PUBLIC SPEAKING

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu " - CLUB BIBLIO

11.00-13.00

Coordonator: Cornel Balauca

 

 

 

 

 

BiblioVACANTA 2013

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2013,inclusiv actualizarile orarului,urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana"Mihai Eminescu"Botosani

 

 LUNI

 

DANS-Data inceperii cursurilor 5 iulie 2013

MUZEUL JUDETEAN BOTOSANI-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV

11.00-12.30 Grupa III clasele V-XII si adulti

12.30-14.00 Grupa IV clasele V-XII si adulti

Coordonator:Vornicu Gabriela Georgiana,0755418864 

 

INFORMATICA  -  Data inceperii cursurilor 1 iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV(7-8 ani)

10.00-10.50 Grupa II - clasele I-IV(9-10 ani)

Coodonator:Sabin Parvan,0742418826

11.00-11.50 Grupa III - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(13-14 ani)

Coordonator:Dorel Tugui,0231535668

 

ENGLEZA-Data inceperii cursurilor 1 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV(6-7 ani)

coordonatori:Araritei Alexandra,0749628704;Mihalache Malina,0754512587;Calinescu Iulian,0747647349;

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(8-9 ani)

coordonatori:Feciuc Stelian,0746622750;Filimon Adrian,0746842632

11.00-11.50 Grupa III clasele I-IV(10-11 ani)

coordonatori:Clivat Antonia;Panzariu Bianca,0752724765;Popa Iulia, 0758603596;

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-VIII(14-15 ani)

coordonatori:Terciu Andreea, 0744819478;Aniculaesei Anamaria,0748753751

13.00-13.50 Grupa V clasele V-VIII(13 ani)

coordonatori:Sava Titus,0730780772;Cozorici Ingrid,0743803526

14.00-14.50 Grupa VI clasele V-VIII(11-12 ani)

coordonatori:Iftime Diana,0756661310;Ionutas Bianca,0751674492

 

COLECTII SI COLECTIONARI-Data inceperii cursurilor 1 iulie 2013

Sectia de Imprumut pentru Copii

ora 10.00-11.00 Grupa I(7-18 ani)

Coordonator:Mihai Cornaci

 

FRANCEZA-Data inceperii cursurilor 1iulie 2013

 

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Sediul Central

09.30-10.30 Grupa I clasele VII-XII

Coordonator:Nazare Isabela,0755755234;Niculi Andreea,0752495291

10.30-11.30 Grupa II clasele I-VI

coordonatori:Rotariu Ioana,0740618958;Mihalache Malina,0754512587

 

MARTI

 

CHIMIE-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Mediateca-Pietonalul Unirii

9.00-9.50-Grupa I clasele V-VIII

11.00-11.50 Grupa II clasele IX-XII

Coordonator:Guluta Elena,0724551275

 

ENGLEZA-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 -Grupa I-adulti

Coordonatori:Ferariu Vladina,0741190603;Trifanov Silviu,0755041878

10.00-10.50 Grupa II-adulti

Coordonatori:Filimon Adrian ,0746842632;Feciuc Stelian,0746622750

11.00-11.50 Grupa III-clasele IX-XII

Coordonator:Terciu Andreea,0744819478

 

LIMBA COREEANA-Data inceperii cursurilor 16 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

12.00-13.00 Grupa I

Coordonator:Adelina Pinzaru,0746418758

 

GRAMATICA-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

coordonatori:

Simionescu Andreea Larisa,0747051272

Aniculaesei Ana Maria,0748753751

16.30-17.30 Grupa II clasele V-VIII

Coordonator:Barboselu Lacramioara,0746316080

 

SAH-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-11.00 Grupa II clasele V-VIII si adulti

Coordonator:Leonte Dan,0769989327;Vlad Pricope,0748455803

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE-Data inceperii cursurilor 3 iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I

Coordonatori:Buduruta Diana,0758544005;Ivanov Paula,0742121940

 

GEOGRAFIE-Data inceperii cursurilor 3iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonatori:Sava Titus,0730780772;Trifanov Silviu,0755041878

 

Limba Greaca-Notiuni elementare pentru turisti _Data inceperii cursurilor 10.07.2013

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

10.00-11.00 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian,0754370096

 

Limba turca-Data inceperii cursului 26 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian,0754370096

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI-Data inceperii cursului 3 iulie 2013

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Sediul Central

10.00-10.50 Grupa I,clasele I-IV

11.00-11.50 Grupa II,clasele V-VIII

Coordonator:Mafteev Ioana,0747913632

 

LECTURI PUBLICE-Data inceperii cursurilor 10.07.2013

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Daniela Hrituleac,0741074459;Brandusa Cotet 0741026753

 

JOI

 

MATEMATICA-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV(9-10 ani)

Coordonatori:Afrasinei Dorinela Claudia,0743625403;Alexa Sabina,0740566474,Rusu Ionela,0746829444

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori:Dan Leonte,0769989327;Ingrid Cozorici 0743803526

11.00-11.50 Grupa II clasele I-IV(6-8 ani)

Coordonatori:Diana Iftime,0756661310;Feciuc Stelian 0746622750

 

SPANIOLA -Data inceperii cursului 4 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-XII

17.00-18.00 Grupa II -adulti(Intalnire la Sediul Central al Bibliotecii Judetene)

Coordonator:Anca Zoitanu, 0746436210

 

 

DESEN-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV(6-8 ani)

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(9-11 ani) si clasele V-VIII

Coordonatori:Araritei Alexandra, 0749628704;Iftime Diana,0756661310

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator:Vasilache Alexandru ,0755688665

 

LIMBA RUSA-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Biblioteca Judeteana"Mihai Eminescu" Botosani-Sediul central

11.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Jijie George Ciprian,0755943263

 

VINERI

 

CURS DE ARHITECTURA-Data inceperii cursurilor 5 iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Palade Andrei 0747909075

 

 

CULTURA SI CIVILIZATIE NIPON A - Data inceperii cursului 2 august 2013

Sectia de Limbi Straine-pietonalul Unirii

09.00-10.00 Grupa I-clasele I-VIII

10.00-11.00 Grupa II - clasele IX-XII,adulti

Coordonator:Ghidersa Roxana,0741637509

 

DANS-Data inceperii cursurilor 5 iulie 2013

Muzeul Judetean Botosani

 09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

 10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV

 11.00-12.30 Grupa III clasele V-XII si adulti

 12.30-14.00 Grupa IV clasele V-XII si adulti

 

Coordonator:Vornicu Gabriela Georgiana,0755418864

 

VINEREA DE POVESTE-Data inceperii cursului 5 iulie 2013

Filiala nr 1 Primaverii

14.00-15.00 Vizionare film

Coordonatori:Brandusa Cotet,0741026753;Daniela Hrituleac,0741074459

 

TERAPIA COPILULUI CU DIZABILITATI-Data inceperii cursului 5 iulie 2013

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu "-Sediul Central

10.00-11.00 Grupa I

Coordonator:Iuliana Diaconu,0747394508

 

Evenimente culturale

No current events.

ukash

ukash kart

kisisel blog

backlink