Catalog

Disponibil in curand! 

Va multumim pentru intelegere

Galerie test

 

 

Test

 

{gallery}arta{/gallery}

BiblioVACANTA 2016

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2016, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului.

 

 

LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV (6-9ani)

Coordonator: Surubariu Ioana

  

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Secţia de Împrumut pentru Copii

10.00-12.00 Intilnire preliminara

Coordonator: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

10.00-10.50 Grupa AVANSATI clasele V-VIII 

Coordonatori: prof. Tanase Ana Maria, Romanovschi Cristiana Victoria 

11.00-11.50 Grupa AVANSATI IX - XII adulti

Coordonatori: prof. Tanase Ana Maria, Romanovschi Cristiana Victoria 

12.00-12.50 Grupa INCEPATORI adulti

Coordonator: Rudeanu Claudiu Paul

 

MARTI

 

ENGLEZA 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (6-7 ani)

Coordonator: Surubariu Ioana

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(8-10 ani)
Coordonatori:Suceveanu Iulia, Cheaptanaru Gabriela

11.00-11.50 Grupa III clasele  V-VIII(11-12 ani)

Coordonatori: Pamparau Isabela, Cosoreanu Sabina

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-XII (+13 ani)
Coordonatori: Gurzu Andreea, Neamtu Daria

 

CALATORIE IN LUMEA TELEVIZIUNII

Mediateca

10.00 -  Intilnire preliminara

Coordonator: jurnalist Cosmin Zamfirache

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Raileanu Alexandra, Simionescu Andreea Larisa

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII (incepand cu 25 iulie)

Coordonatori: prof. Rimniceanu Simona  

 

LIMBĂ RUSĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50- Grupa I

Coordonator: prof. Sandu Mona 

 

DREPTURILE COPILULUI (incepand cu 19.07.2016)

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

11.00-11.50- Grupa I

Coordonator: Gheorghiu Carla

 

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

16.00-17.00 Grupa IX-XII+adulti

Coordonator:  prof. Pietraru Blanche Anemone

 

MIERCURI

 

CHITARA

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonator: Manolache Flavius

 

INFORMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele IV-V(10-11ani)

coordonator: Rosu Alexandru, Aursulesei Stefan

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VII (12-13ani)

coordonator: Rosu Alexandru, Aursulesei Stefan

12.00-12.50 Grupa III clasele VIII-XII  

13.00-13.50 Grupa III  adulti

Coordonatori: Sabin Pirvan, Iulian Moldovan, Dorel Tugui

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I-începători

10.00-11.00 Grupa II- avansați

Coordonator:  Mocanu Nicolae Adorel

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I   - clasele V-VI

10.00-10.50 Grupa II -clasele VII-VIII

Coordonatori: Raileanu Alexandra, Horodinca Antonia, Chitu Ernest Dan

 

DEZVOLTARE PERSONALA / DRAMATERAPIA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I   

12.00-12.50 Grupa II

Coorddonator: Diaconu Iuliana

 

TRADITII SI FOLCLOR MUZICAL

Sectia de Imprumut pentru Copii

 11.00-11.50- Grupa I

Coordonator: Mariana Ichim Hodan

 

JOI

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-10.50 Grupa I -clasele I-IV

11.00-11.50 Grupa II-clasele V-VIII

Coordonatori: Cotet Brindusa, Daniela Hrituleac, prof Daniela Epurianu

 

MATEMATICA

Sectia de Imprumut pentru Copii

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Rotaru Andreea, Pietraru Alfred

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VI

Coordonatori: Bidasca Carina Georgiana, Pietraru Alfred

12.00-12.50 Grupa III clasele VII-VIII

Coordonator: Cracana Dumitru

 

IMAGINAȚIE ȘI CREATIVITATE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Pomparau Isabela, Romanovschi Cristiana Victoria 

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-16.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

PUBLIC SPEAKING

Sectia de Imprumut pentru Copii

17.00-19.00

Coordonatori : Balauca Cornel  (Toastmasters Botosani), Violeta Gherman (Toastmasters Botosani), Cosoreanu Sabina, Gurzu Andreea, Pamparau Isabela

 

VINERI

 

GERMANA

Mediateca

 10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

Coordonator: Daria Ichim

 11.00-11.50 Grupa II  clasele I-IV

Coordonatori: Bidasca Carina Georgiana

 

EDUCATIE PENTRU SANATATE / NUTRITIE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I (varsta minima 14 ani)

Coordonatori: Straticiuc Angela, dr. Saradan Cornel

  

ISTORIE UNIVERSALĂ

Sectia de Imprumut pentru Copii

10.00-10.50-Grupa I

Coordonator: Juncanaru Alexandru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblio Vacanta 2016

AFIS  ANUNT bibliovacanta

BiblioVACANTA 2015

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2015, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului.

 

 

 

 LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV 

11.00-11.50 Grupa II - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(>12 ani)

Coordonatori: Șurubariu Ioana,Ungureanu Gabriel, Stefan Pricope, George Rohozneanu 

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Larisa Simionescu, Denisa Sandu

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00 Grupa I

Coordonatori: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (6-8ani)

Coordonatori: Daria Ichim, Pinconschi Simona

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII (14-15ani)

Coordonatori: Iftime Diana

11.00-11.50 Grupa III adulti +18

Coordonatori: Iftime Diana

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-VIII(13 ani)

Coordonatori: Codau Eduard, Vatavu Miruna

 

MARTI

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

10.00-10.50 Grupa V clasele I-IV(9-10 ani)

Coordonatori: Surubariu Ioana,Aprilescu Laura

11.00-11.50 Grupa VI clasele V-VIII(12 ani)

Coordonatori:Ionutas Bianca 

13.00-13.50 Grupa VII clasele IX-XII (15-18 ani)

Coordonatori: Buche Anamaria

14.00-14.50 Grupa VIII clasele V-VIII (11 ani)

Coordonatori: Ferariu Ioana, Puscasu Diana

 

 

 

 

 FIZICA

 

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Cucuet Silviu, Roșca Ștefania, Rotaru Andreea

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Simionescu Larisa, Mitru Andrada

 

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori:  Simionescu Larisa, Mitru Andrada, Răileanu Alexandra

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I-începători

10.00-11.00 Grupa II- avansați

Coordonator: ing.Mocanu N.

 

LIMBĂ RUSĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50- Grupa I

Coordonator:Sandu Mona-Gabriela

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE(începând cu 15.07.2015)

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Grădinaru Ștefan

 

 

  

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-11.50 Grupa I - incepatori clasele I-IV  

12.00-12.50 Grupa II - incepatori clasele V-VIII 

13.00-13.50 Grupa III - incepatori clasele IX-XII+adulti

14.00-14.50 Grupa IV-avansati

Coordonator: curs coordonat de prof. Pietraru Blanche Anemone impreuna cu Hritcu Elena, Ichim Daria, Ciprian Baiceanu

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I    >12
Coordonatori: Baiceanu Ciprian, Hrițcu Elena

10.00-10.50 Grupa II 6-12 ani

Coordonatori: Simionescu Larisa, Răileanu Alexandra

 

LIMBA GREACĂ

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian

 

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-10.50 Grupa I -clasele I-IV

Coordonatori:Horodincă Antonia, Tănasă Oana, Vlădeanu Elena

11.00-11.50 Grupa II-clasele V-VIII

Coordonatori:Horodincă Antonia, Tănasă Oana, Vlădeanu Elena

 

 

 

JOI

 

MATEMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV(începând cu 16.07.2015)

Coordonatori: Bernat Diana

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Leonte Dan, Rotaru Andreea, Vraciu Adrian

12.00-12.50 Grupa III clasele IX-XIII

Coordonatori: Leonte Dan, Rotaru Andreea, Vraciu Adrian

 

IMAGINAȚIE ȘI CREATIVITATE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

Coordonator: Iftime Diana

 

LIMBĂ COREEANĂ

Secția de Limbi Străine-Pietonalul Unirii

12.00-12.50 Grupa I

Coordonatori: Buche Anamaria, Istrate Mădălina

 

DESEN

Sectia de Imprumut pentru Copii

 

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Brasoveanu Alexandru, Giocaș Bianca, Tătărușanu Ioana

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VIII (>11 ani)

Coordonatori: Brașoveanu Alexandru, Giocaș Bianca, Tătărușanu Ioana

 

ISTORIE UNIVERSALĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu" Botoșani-Fond Eminescu

12.00-12.50-Grupa I

Coordonator: Juncănaru Alexandru, Brașoveanu Alexandru

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

TRADITII SI FOLCLOR MUZICAL

Sectia de Imprumut pentru Copii

 12.00-12.50- Grupa I

Coordonator: Mariana Ichim Holdan

 

 

VINERI

 

ARTA DIN HARTIE 

Secţia de Împrumut pentru Copii

 10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

 11.00-11.50 Grupa II  clasele V-VIII+

Coordonatori: Giocaș Bianca, Chirilă Monica, Macovei Ioana

 

CURS DE PRIMAJUTOR. EDUCATIE PENTRU SANATATE

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I (clasele I-IV)

10.00-10.50 Grupa II (clasele V-VIII)

Coordonatori: Ciobanu Ilie, Stahii Sabina, Andrieşi Sebastian Manuel

 

CHIMIE

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-10.50 Grupa I-chimie organica

11.00-13.50 Grupa II - chimie anorganica

Coordonatori :Arsene Laura, Rosca Stefania, Cobzariu Octavian

 

CLUBUL DE BLOGGING

Uvertura Mall Botosani -et. IV

   16.00-17.00 Grupa I

Coordonator curs: Razvan Pascal -tel.0754.386.098

 

 

 

 

 

BiblioVACANTA 2014

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2014, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului. (pt inscrieri click aici)

 

În atenţia participanţilor la cursul Micii Reporteri: ultima sesiune a cursului se va desfăşura luni, 8 septembrie, ora 10:00.

 

Artă din hârtie - incepe pe 1.08.2014 - două grupe, orele 10:00 - 10:50 şi 11:00 - 11:50 - Sectia de Împrumut pentru Copii (Sediul central al bibliotecii)

 

Make-up (curs de machiaj - luna august, varsta minima 15 ani)  - incepe pe 6.08.2014 - ora 13.00  Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

 LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV(7-8 ani)

10.00-10.50 Grupa II - clasele I-IV(9-10 ani)

11.00-11.50 Grupa III - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(>13 ani)

Coordonatori: Tugui Dorel, Parvan Sabin, Vicovan Matei, Leonte Dan, Teodorescu Ioana Loredana

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 grupa de varsta: 11-14/15 ani

Coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Daria Ichim, Cazaciuc Madalina, Simionescu Larisa, Lupu Ramona

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00

Coordonatori: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

*daca nu va regasiti in aceste liste sau daca sunteti inscris

dupa data de 3.07.2014 ora 12:00 veti participa la grupa corespunzatoare varstei dv. prezentindu-va direct la curs

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (5-6) vezi grupa

Coordonatori: Daria Ichim, Atodiresei Sabina, Iftodeanu Oana

10.00-10.50 Grupa V clasele V-VIII (10-11ani) vezi grupa

Coordonatori: Puscasu Diana,  Ferariu Ioana

11.00-11.50 Grupa XII clasele IX-XII() (16-19 ani) vezi grupa

Coordonatori: Aioanei Catalin, Sava Titus, Zaharia Razvan

12.00-12.50 Grupa VI clasele V-VIII(11-12ani) vezi grupa

Coordonatori: Ionutas Bianca, Arsene Alexandra

13.00-13.50 Grupa IV clasele I-IV (10 ani) vezi grupa

Coordonatori: Gheorghita Alexandra, Chebac Maria, Araritei Alexandra

14.00-14.50 Grupa VII clasele V-VIII(12 ani) vezi grupa

Coordonatori: Andronache Madalina, Botezatu Eliza, Nazare Isabela

15.00-15.50 Grupa IX clasele V-VIII(14 ani) vezi grupa

Coordonatori: Ilie Vlad, Baiceanu Ciprian

 

MARTI

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa XIII  peste 19 ani vezi grupa

Coordonatori: Calinescu Iulian, Rosu Mircea

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(7-8 ani) vezi grupa

Coordonatori: Feciuc Stefana, Chelariu Cosmina

11.00-11.50 Grupa III clasele I-IV(8-9 ani) vezi grupa

Coordonatori:Panzariu Bianca, Moscalu Elena, Araritei Alexandra

12.00-12.50 Grupa XIV peste 19 ani vezi grupa

Coordonatori: Adochitei Victor, Buceceanu Andrei

13.00-13.50 Grupa XI (15-16 ani) clasele IX-XII vezi grupa

Coordonatori: Nazare Isabela, Terciu Madalina

14.00-14.50 Grupa VIII clasele V-VIII(12-13 ani) vezi grupa

Coordonatori: Iftimie Diana, Ionutas Bianca

15.00-15.50 Grupa X (14-15 ani)  vezi grupa

Coordonatori: Cozorici Ingrid, Ferariu Ioana

 

CHIMIE

Mediateca-Pietonalul Unirii

9.00-9.50-Grupa I  clasele I-VI

Coordonatori: Afrasinei Daniela, Titus Sava

10.00-11.50 Grupa II clasele VII-IX

Coordonatori: Cobzariu Octavian

 

FIZICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

13.00-13.50

Coordonatori:  Ciubotariu Oana, Costin Luca

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Simionescu Larisa, Lupu Ramona, Beresteanu Sabina

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Isabela Nazare, Andronache Madalina, Simionescu Larisa

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-11.00 Grupa II clasele >V

Coordonator: Popovici Stefania

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Iftimie Diana, Adochitei Victor

 

GEOGRAFIE

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonatori: Iftimie Diana, Camilar Otilia, Ionutas Bianca

 

CLUBUL DE GO

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu " - CLUB BIBLIO

11.00-13.00

Coordonatori:Nicu si Alexandru Pitrop

 

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

12.00-12.50 Grupa I - incepatori I-VIII   download1    download2  download3   numerale   download4   download5   download6

13.00-13.50 Grupa I - incepatori IX-XII, adulti  download_av1    download_av2      download_av3  download_av4 download_av5   download_av6

14.00-14.50 Grupa II - avansati

Coordonator: prof. Pietraru Blanche Anemone

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I    >13
Coordonatori: Baiceanu Ciprian, Lupu Ramona, Simionescu Larisa

10.00-10.50 Grupa II 6-12 ani

Coordonatori: Isabela Nazare, Niculea Andreea

 

LIMBA TURCA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian

 

CULTURA SI CIVILIZATIE ORIENTALA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

12.00-12.50 Grupa I

Coordonatori:Baiceanu Ciprian, Botoaga Stefania

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-12.00 Grupa I

Coordonatori:Daniela Hrituleac; Brandusa Cotet

 

MAKE-UP (curs de machiaj)

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

13.00-14.00
Coordonatori: Ghidersa Roxana

 

JOI

 

MATEMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Afrasinei Dorinela-Claudia, Alexa Sabina, Costin Luca

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori: Vicovan Matei, Leonte Dan

 

SPANIOLA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

11.00-11.50 Grupa I clasele IX-XII

Coordonator: Ciotir Alexandra

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50 grupa de varsta: 6-10 ani

Grupa coordonatori: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist impreuna cu Ciotir Alexandra, Daria Ichim, Cazaciuc Madalina, Simionescu Larisa, Lupu Ramona

 

DESEN

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I (6-7 ani)

Coordonator:Brasoveanu Alexandru

10.00-10.50 Grupa II (8-9 ani)

Coordonatori: Brasoveanu Alexandru, Iftimie Diana, Araritei Alexandra

11.00-11.50 Grupa III (>10 ani)

Coordonatori: Iftimie Diana, Adochitei Victor

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

CLUBUL DE BLOGGING (DOAR IN LUNA IULIE)

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I (9-11 ani)

12.00-12.50 Grupa II (12-13 ani)

13.00-13.50 Grupa III (>14 ani)

Coordonator: Pascal Razvan

 

VINERI

 

ARTA DIN HARTIE (prima intilnire 01.08.2014)

Secţia de Împrumut pentru Copii

 10.00-10.50 Grupa I

 11.00-11.50 Grupa II 

Coordonatori: Cucuiet Silviu, Chirila Silviea

 

CURS DE PRIMAJUTOR. EDUCATIE PENTRU SANATATE

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I (clasele I-IV)

10.00-10.50 Grupa II (clasele V-VIII)

Coordonatori: Ciobanu Ilie, Straticiuc Angela

 

SAMBATA

PUBLIC SPEAKING

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu " - CLUB BIBLIO

11.00-13.00

Coordonator: Cornel Balauca

 

 

 

 

 

BiblioVACANTA 2013

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2013,inclusiv actualizarile orarului,urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana"Mihai Eminescu"Botosani

 

 LUNI

 

DANS-Data inceperii cursurilor 5 iulie 2013

MUZEUL JUDETEAN BOTOSANI-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV

11.00-12.30 Grupa III clasele V-XII si adulti

12.30-14.00 Grupa IV clasele V-XII si adulti

Coordonator:Vornicu Gabriela Georgiana,0755418864 

 

INFORMATICA  -  Data inceperii cursurilor 1 iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV(7-8 ani)

10.00-10.50 Grupa II - clasele I-IV(9-10 ani)

Coodonator:Sabin Parvan,0742418826

11.00-11.50 Grupa III - clasele V-VIII(11-12 ani)

12.00-12.50 Grupa IV-clasele V-VIII(13-14 ani)

Coordonator:Dorel Tugui,0231535668

 

ENGLEZA-Data inceperii cursurilor 1 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV(6-7 ani)

coordonatori:Araritei Alexandra,0749628704;Mihalache Malina,0754512587;Calinescu Iulian,0747647349;

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(8-9 ani)

coordonatori:Feciuc Stelian,0746622750;Filimon Adrian,0746842632

11.00-11.50 Grupa III clasele I-IV(10-11 ani)

coordonatori:Clivat Antonia;Panzariu Bianca,0752724765;Popa Iulia, 0758603596;

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-VIII(14-15 ani)

coordonatori:Terciu Andreea, 0744819478;Aniculaesei Anamaria,0748753751

13.00-13.50 Grupa V clasele V-VIII(13 ani)

coordonatori:Sava Titus,0730780772;Cozorici Ingrid,0743803526

14.00-14.50 Grupa VI clasele V-VIII(11-12 ani)

coordonatori:Iftime Diana,0756661310;Ionutas Bianca,0751674492

 

COLECTII SI COLECTIONARI-Data inceperii cursurilor 1 iulie 2013

Sectia de Imprumut pentru Copii

ora 10.00-11.00 Grupa I(7-18 ani)

Coordonator:Mihai Cornaci

 

FRANCEZA-Data inceperii cursurilor 1iulie 2013

 

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Sediul Central

09.30-10.30 Grupa I clasele VII-XII

Coordonator:Nazare Isabela,0755755234;Niculi Andreea,0752495291

10.30-11.30 Grupa II clasele I-VI

coordonatori:Rotariu Ioana,0740618958;Mihalache Malina,0754512587

 

MARTI

 

CHIMIE-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Mediateca-Pietonalul Unirii

9.00-9.50-Grupa I clasele V-VIII

11.00-11.50 Grupa II clasele IX-XII

Coordonator:Guluta Elena,0724551275

 

ENGLEZA-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 -Grupa I-adulti

Coordonatori:Ferariu Vladina,0741190603;Trifanov Silviu,0755041878

10.00-10.50 Grupa II-adulti

Coordonatori:Filimon Adrian ,0746842632;Feciuc Stelian,0746622750

11.00-11.50 Grupa III-clasele IX-XII

Coordonator:Terciu Andreea,0744819478

 

LIMBA COREEANA-Data inceperii cursurilor 16 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

12.00-13.00 Grupa I

Coordonator:Adelina Pinzaru,0746418758

 

GRAMATICA-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

coordonatori:

Simionescu Andreea Larisa,0747051272

Aniculaesei Ana Maria,0748753751

16.30-17.30 Grupa II clasele V-VIII

Coordonator:Barboselu Lacramioara,0746316080

 

SAH-Data inceperii cursurilor 2 iulie 2013

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-11.00 Grupa II clasele V-VIII si adulti

Coordonator:Leonte Dan,0769989327;Vlad Pricope,0748455803

 

MIERCURI

 

BIOLOGIE-Data inceperii cursurilor 3 iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I

Coordonatori:Buduruta Diana,0758544005;Ivanov Paula,0742121940

 

GEOGRAFIE-Data inceperii cursurilor 3iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I

Coordonatori:Sava Titus,0730780772;Trifanov Silviu,0755041878

 

Limba Greaca-Notiuni elementare pentru turisti _Data inceperii cursurilor 10.07.2013

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

10.00-11.00 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian,0754370096

 

Limba turca-Data inceperii cursului 26 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Baiceanu Ciprian,0754370096

 

CLUBUL MICILOR REPORTERI-Data inceperii cursului 3 iulie 2013

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu"-Sediul Central

10.00-10.50 Grupa I,clasele I-IV

11.00-11.50 Grupa II,clasele V-VIII

Coordonator:Mafteev Ioana,0747913632

 

LECTURI PUBLICE-Data inceperii cursurilor 10.07.2013

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Daniela Hrituleac,0741074459;Brandusa Cotet 0741026753

 

JOI

 

MATEMATICA-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Mediateca-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV(9-10 ani)

Coordonatori:Afrasinei Dorinela Claudia,0743625403;Alexa Sabina,0740566474,Rusu Ionela,0746829444

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonatori:Dan Leonte,0769989327;Ingrid Cozorici 0743803526

11.00-11.50 Grupa II clasele I-IV(6-8 ani)

Coordonatori:Diana Iftime,0756661310;Feciuc Stelian 0746622750

 

SPANIOLA -Data inceperii cursului 4 iulie 2013

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-XII

17.00-18.00 Grupa II -adulti(Intalnire la Sediul Central al Bibliotecii Judetene)

Coordonator:Anca Zoitanu, 0746436210

 

 

DESEN-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV(6-8 ani)

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(9-11 ani) si clasele V-VIII

Coordonatori:Araritei Alexandra, 0749628704;Iftime Diana,0756661310

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Filiala nr 2 Grivita

14.00-15.00 Grupa I

Coordonator:Vasilache Alexandru ,0755688665

 

LIMBA RUSA-Data inceperii cursurilor 4 iulie 2013

Biblioteca Judeteana"Mihai Eminescu" Botosani-Sediul central

11.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Jijie George Ciprian,0755943263

 

VINERI

 

CURS DE ARHITECTURA-Data inceperii cursurilor 5 iulie 2013

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

11.00-12.00 Grupa I

Coordonator:Palade Andrei 0747909075

 

 

CULTURA SI CIVILIZATIE NIPON A - Data inceperii cursului 2 august 2013

Sectia de Limbi Straine-pietonalul Unirii

09.00-10.00 Grupa I-clasele I-VIII

10.00-11.00 Grupa II - clasele IX-XII,adulti

Coordonator:Ghidersa Roxana,0741637509

 

DANS-Data inceperii cursurilor 5 iulie 2013

Muzeul Judetean Botosani

 09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

 10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV

 11.00-12.30 Grupa III clasele V-XII si adulti

 12.30-14.00 Grupa IV clasele V-XII si adulti

 

Coordonator:Vornicu Gabriela Georgiana,0755418864

 

VINEREA DE POVESTE-Data inceperii cursului 5 iulie 2013

Filiala nr 1 Primaverii

14.00-15.00 Vizionare film

Coordonatori:Brandusa Cotet,0741026753;Daniela Hrituleac,0741074459

 

TERAPIA COPILULUI CU DIZABILITATI-Data inceperii cursului 5 iulie 2013

Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu "-Sediul Central

10.00-11.00 Grupa I

Coordonator:Iuliana Diaconu,0747394508

 

BiblioVacanta 2012

179564 10150934129786809 1572776319 n185406 10150969257871809 1864018815 n

483924 10150932387271809 530062553 n314486 10150969269891809 912634851 n

386890 10150981118266809 320328532 n387005 10150940223436809 949786805 n

418242 10150940349866809 534420464 n625468 10150969251321809 293463913 n

229166 10150981119781809 1545722883 n394595 10150932373191809 671309925 n

563452 10150905674036809 656548998 n558282 10150911874386809 681375582 n

425401 10150960673596809 1978796300 n304951 10150969270106809 2128039529 n

BiblioVacanta 2012

LUNI

FRANCEZĂ

Biblioteca de Limbi Străine

10.00-11.00 Grupa I - prescolari - clasa a V-a

11.00-12.00 Grupa II - clasele VI-VIII

12.00-13.00 Grupa III - clasele IX-XII

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

09.00-10.00 Grupa I clasele I-V

10.00-11.00 Grupa II clasele VI - liceu

STREET DANCE

Centrul "Millenium Gym"

10.00-11.00 Grupa a IV-a (mediu avansati)

MICII NATURALISTI

Ora 10.00 - Sediul Central

CHIMIE DISTRACTIVA

Mediateca

12.00-13.00 Grupa I clasele I-V

13.00-14.00 Grupa II clasele VI - liceu

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

14.00-16.00 Grupa IV

16.30-18.00 Grupa III

MARTI

ENGLEZĂ

Biblioteca de Limbi Străine

10.00-11.00 Grupa I prescolari si clasele I-II

11.00-12.00 Grupa II clasele III-IV

12.00-13.00 Grupa III clasa a VII-VIII

STREET DANCE

Centrul "Millenium Gym"

10.00-11.00 Grupa a I-a (copii până la 11 ani)

LECTURI PUBLICE

Filiala nr.1 Primăverii

10.00-12.00

ORIGAMI

Secţia de Împrumut pentru Copii

10.00-11.00 Grupa I

11.00-12.00 Grupa II

MIERCURI

ENGLEZĂ

Biblioteca de Limbi Străine

11.00-12.00 Grupa V clasele V-VI

12.00-13.00 Grupa VI clasele V-VI

MATEMATICA DISTRACTIVĂ

09.00-10.00 Grupa I (prescolari-cl a III-a) Mediatecă

09.00-10.30 Grupa II (clasele IV-VI) Biblioteca de Limbi Străine

09.00-10.30 Grupa III (clasele VII-VIII) Mediatecă

STREET DANCE

Şcoala nr. 11 Botoşani

20.00 - 21.00 Grupa III (peste 15 ani)

CLUBUL DE JOCURI

Filiala nr.1 Primăverii

10.00 - 11.00 Grupa I - începători

11.00 - 12.00 Grupa II - avansaţi

ARTISTI PLASTICI

Secţia de Împrumut pentru Copii

10.00 - 11.30 Grupa I  - 5-11 ani

11.30 - 13.00 Grupa II - peste 11 ani

JOI

ENGLEZĂ

Biblioteca de Limbi Străine

10.00-11.30 Grupa VII liceu si adulti avansati

11.30-13.00 Grupa VIII liceu si adulti incepatori

CĂLĂTORI PE TERRA

Mediatecă

10.00-11.00

STREET DANCE

Centrul "Millenium Gym"

10.00-11.00 Grupa a II-a (11-15 ani)

MICII REPORTERI

Secţia de Împrumut pentru Copii

12.00-13.00 Grupa a II-a (11-18 ani)

CLUBUL DE ISTORIE&COLECŢII. COLECŢIONARI

Secţia de Împrumut pentru Copii

12.00-13.00 Grupa a II-a (11-15 ani)

VINERI

SPANIOLA

Biblioteca de Limbi Străine

09.00-10.00 Grupa I

10.00-11.00 Grupa II

INIŢIERE IT

MEDIATECĂ

09.00-10.00

Evenimente culturale

No current events.

ukash

ukash kart

kisisel blog

backlink